Loading...

Dzień Matki 2018 — Top 11 prezentów DIY

Pisanie, grafika i podróże to moja miłość. Moje trzy największe pasje, bez których nie potrafię żyć, dlatego też chcę dzielić się nimi z ludźmi i być może zainspirować ich do tworzenia własnych dzieł i niezapomnianych przygód. Dzień Matki — Top 11 prezentów DIY

Dzień Matki 2018 — top 11 prezentów DIY

Dzień Matki

Znowu nadszedł ten okres w roku, gdy każdy z nasz szuka odpowiedniego prezentu dla swojej mamy. Toteż chyba każdy z nas dzień 26 maja pamięta doskonale. Jednak dla zapominalskich, niech ten wpis będzie przypomnieniem, że to wtedy właśnie obchodzimy Dzień Matki w Polsce.

W mojej głowie do niedawna krążyły pytania jak: Co kupić na Dzień Matki?

Może znajdę jakieś ładne życzenia na Dzień Matki?

Kiedyś było łatwiej. Na Dzień Matki. Wówczas prawdziwe rękodzieła! Mówiło się też wiersze na Dzień Matki. Wszystko na Dzień Matki. Wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik. A pamiętasz ten żal, jaki czuło dziecko, jeśli żadne z rodziców nie mogło przyjść na występ? O zgrozo!

Dzień Matki — geneza

Pochodzenia tego święta można doszukiwać się w przeróżnych źródłach. O których możecie poczytać na przykład tutaj: Dzień Matki — historia święta  Mnie ten tekst bardzo się podobał.

Dzień Matki 2018 — co kupić?

Jak widać po propozycjach w wyszukiwarce Google, jest to problem dla wielu z nas. Co chwilę natykam się na podpowiedzi w stylu: dzień matki co kupić; dzień matki prezenty; dzień matki biżuteria; dzień matki atrakcje;

Wymieniać mogłabym w nieskończoność. Ale ja rozumiem. Przez lata można naprawdę wyczerpać wszelkie swoje sposoby.W tych chwilach z pomocą przychodzi Internet i cała rzesza blogerów. W tym ja! Specjalnie na rzecz tego wpisu przekopałam się przez całą masę prezentów DIY na Dzień Matki i zrobiłam listę tych najlepszych wraz ze źródłami.

Chciałam przygotować jakieś printable kartki na Dzień Matki, żeby wrzucić tutaj na bloga. Niestety życie studenckie i licencjat brutalnie zweryfikowały ten plan.

P.S. Kolejność poniższych propozycji jest losowa. Wybrałam same najlepsze!

Dzień Matki 2018 —Top 11 prezentów DIY

 

1. Ananas z butelki szampana i Ferrero Rocher

Idealny miks na utopienie smutku i osłodę życia. Pod warunkiem, że masz osiemnaście lat 😉 Warto wziąć też pod uwagę, że nie wszystkie mamy ucieszą się z alkoholu. Tym bardziej od własnego dziecka.

Link

2. Deska z napisem Mother i cechami kryjącymi się pod literami.

W wersji polskiej trudniejsze do zrobienia, ale nie niewykonalne. Idealne do postawienia lub powieszenia.

Link

3. Kwiaty z Rafaello

Bukiety z kwiatów są przereklamowane. Kwiaty więdną po kilku dniach. Chyba że doniczkowe albo takie sztuczne, jak ten bukiecik. Dla każdej mamy, która nie przepada za tulipanami itp. a lubi słodycze. Oczywiście można zrobić przeróżne wariacje z użyciem innych słodkości.

Link 1

Link 2

4. Tęczowy peeling cukrowy

Świetna opcja dla mam lubiących kosmetyki. Jeśli wiesz, że Twoja mama lubi takie rzeczy i ucieszy się z prezentu, spróbuj. Robi się to bardzo prosto. Przepis znajdziesz w linku.

Link

5. Malowana torba

Link pochodzi z bloga TwojeDIY pani Kasi Ogórek. Ma na swoim blogu wiele fajnych pomysłów, choć ten przypadł mi do gustu najbardziej. Jest to bardzo praktyczny, a także ładny prezent, który można sprawić swojej mamie. Wypad na zakupy? Torba materiałowa! Wypad na miasto? Do pracy? Torba materiałowa!

Link

6. Świeczka kwiatowa w kubku

Jest prześliczna. Strasznie mi się podoba. Moja mama i ja obie bardzo lubimy świeczki, więc po prostu musiałam zamieścić to na liście. W linku do bloga, na którym to znalazłam, znajdują się informacje wraz ze zdjęciami. Mimo tego, że blog jest po angielsku, nikt nie powinien mieć problemu z wykonaniem.

Link

7. Ozdoba na ścianę

Tutaj znalazłam dwie opcje. Obie bardzo mi się podobają. Są dość unikatowe i łatwe do wykonania. Dodatkowo można nieco zmienić motyw na bardziej odpowiedni w zależności od upodobań.

Link 1

Link 2

8. Pudełko cukierków na różne okazje

Kolejny fajny pomysł, by osłodzić życie swojej mamie. Wystarczy pudełko, ulubione słodkości naszej rodzicielki, sznurek i karteczki.

Link

9. Pudełko z listami na różne okazje

Nasze mamy też miewają gorsze dni. Jednak im jesteśmy starsi, tym częściej może się zdarzyć, że nie ma nas obok, by powiedzieć im, jak bardzo je kochamy. Odpowiedzią jest ten właśnie prezent. Kilka słów od serca zamkniętych w kopercie na odpowiednią okazję.

Link

10. Słoik  z karteczkami

Nieco podobny pomysł do tego z numeru 9. Karteczki w słoiku z wypisanymi rzeczami, za które kochamy naszą mamę. Również bardzo fajna opcja na poprawę humoru w gorsze dni.

Link

11. Butelka szczęścia

Ten pomysł na prezent absolutnie podbił moje serce. Potrzebna nam butelka po setce wódki i cukierki. M&M albo Skittles. Coś w ten deseń.

Link

Podsumowanie: Dzień Matki — top 11 prezentów DIY

Przedstawiłam prezenty DIY, które świetnie się nadają. Jeśli do tego dodasz  kartkę i ładne życzenia na Dzień Matki, jestem pewna, że ucieszy to każdą mamę. Ja swojej kupiłam książkę, bo dużo czyta, a niekoniecznie przepada za prezentami DIY. Choć może mimo tego i tak spróbuję 🙂 Jeśli mi się uda, na pewno podzielę się jakimiś zdjęciami z procesu.

 

Podobne wpisy:

Jak mieć wszystko pod kontrolą?

Wiosenna playlista

 

Foto

2 comments
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *